Aby zapewnić jak najlepsze wykorzystanie nowego płaskiego dachu, należy zastosować skuteczny system hydroizolacji. To ochroni długoterminową integralność konstrukcji. Zbyt duża ekspozycja na elementy zewnętrzne doprowadzi do gnicia i zniszczenia pokrycia i izolacji, znacznie skracając żywotność dachu. Może to prowadzić do kosztownych napraw lub, co gorsza, konieczności zastosowania całkowicie nowego dachu.

Istnieją trzy główne metody uszczelniania płaskich dachów – warto je poznać, bo zastosowanie tych podejść będzie zależało od środowiska, wielkości dachu, budżetu i rodzaju odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji. Spójrzmy więc bliżej na opcjonalne hydroizolacje dachów Zawadzki i podobne tego rodzaju rozwiązania.

Zabezpieczanie płaskiego dachu przed warunkami atmosferycznymi za pomocą zbrojonych membran bitumicznych

Zbrojone membrany bitumiczne są najczęściej stosowanym materiałem do uszczelniania dachów płaskich na budynkach mieszkalnych. Proces polega na ułożeniu dwóch lub trzech warstw materiału na całej powierzchni dachu. Są one następnie łączone gorącym bitumem.

Powłoka bitumiczna jest następnie łączona z nośnikiem poliestrowym w celu wytworzenia wodoodpornego materiału na rolce. Po uformowaniu można go ułożyć na izolacji (na ciepłym płaskim dachu) lub na samej płycie konstrukcyjnej, jeśli projekt dotyczy zimnego płaskiego dachu.

Wodoszczelną membranę można przymocować do dachu na kilka różnych sposobów:

  • Wlać i rolować: gdy warstwa jest rozwijana po dachu, gorący bitum jest wylewany z przodu, aby uszczelnić oba razem.
  • Zgrzewanie: określony typ jest ogrzewany za pomocą palnika gazowego bez konieczności stosowania bitumu jako kleju. Należy przedsięwziąć środki ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia pożaru, gdy w ten sposób hydroizoluje się dachy płaskie Zawadzki.
  • Nakładanie na zimno: Zimny ​​klej jest rozprowadzany na powierzchni dachu przed powolnym rozwijaniem izolacji, upewniając się, że zakładki są również uszczelnione przy użyciu tego samego materiału wiążącego.
  • Samoprzylepne rozwiązanie: mocny klej o wysokiej przyczepności z papierem rozdzielającym jest nakładany na spód izolacji i rozprowadzany na dach. Gdy membrana jest na miejscu, papier rozdzielający można usunąć, a następnie przykleić na miejscu. Ta metoda musi być wspierana przez stabilne działanie. Użyj miotły, aby wygładzić załamania lub obszary, które nie utknęły całkowicie na miejscu.

Co to jest hydroizolacja w płynie?

Hydroizolacja w płynie wykorzystuje specjalną powłokę, aby zapewnić odpowiednią ochronę systemu dachowego. To podejście można zastosować do wszystkich rodzajów pokryć dachowych, ale jest szczególnie popularne na dachach płaskich.

Na przykład hydroizolacja z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym wykorzystuje sztywną żywicę poliestrową w połączeniu ze wzmocnieniem z włókna szklanego. Dodatkowym wymogiem dla tego typu systemu jest to, że musi być on wyposażony wyłącznie w wysokiej jakości sklejkę lub płytę, aby spełnić surowe przepisy budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *