Charakter i rodzaj technologii sprzętu biurowego potrzebnego małym firmom zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat. Kiedyś większość małych firm miała duży arkusz sklejki przymocowany do ściany w szafie lub pomieszczeniu magazynowym. Na sklejce leżał najróżniejszy sprzęt telefoniczny i okablowanie. Ostatnio tradycyjny system telefoniczny zanika.

Wiele małych firm potrzebowało ogromnej szafy do przechowywania pół tuzina lub więcej serwerów. Jednak w miarę jak aplikacje biznesowe w dalszym ciągu przechodzą na oferty oparte na chmurze, wiele firm potrzebuje jedynie ułamka liczby serwerów, które kiedyś posiadały.

Częściowo z powodu tej zmiany zmianie uległy także podstawowe elementy wyposażenia biura, których potrzebują wszystkie małe firmy. Zmieniły się także potrzeby domowego biura. Oto kilka rodzajów sprzętu, którego teraz potrzebują małe firmy.

Bindownice

Bindownice termiczne to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie biurowe. Bindownice to wydajne rozwiązanie do oprawy dokumentów. Ułatwiają porządkowanie plików, zapewniając jednocześnie ich zachowanie w idealnym stanie i bez uszkodzeń. Bindownice to proste i skuteczne urządzenia, które mogą oprawiać książki, czasopisma, koperty itp. To łatwy i niezawodny sposób na ochronę cennych materiałów. Idealnie nadaje się do zabezpieczania dokumentów niebezpiecznych i posiadających miękkie okładki. Ta maszyna może również pomóc w bezpiecznym przechowywaniu nadmiaru zapasów w jednym miejscu.

Zestawy słuchawkowe

Często do telefonów VoIP i komputerów podłączane są zestawy słuchawkowe. Oprócz zapewniania telefonów fizycznych większość dostawców VoIP oferuje również oprogramowanie do telefonów wirtualnych, które można uruchomić na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Zestawy słuchawkowe są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Z najwyższej półki, urządzenia są wyposażone nie tylko w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, ale także w połączenie podstawowe, które można przełączać pomiędzy telefonem stacjonarnym, komputerem i telefonem komórkowym za naciśnięciem jednego przycisku.

Telefony VoIP

VoIP – słowo to jest skrótem od protokołu Voice over Internet Protocol. Telefony VoIP podłącza się do przełącznika sieciowego. Małe firmy masowo przechodzą na technologię VoIP. Niestety, niektóre małe firmy decydują się na VoIP bez uprzedniej analizy szybkości i konfiguracji Internetu, routera oraz przełączników niezbędnych do prawidłowej obsługi hostowanego rozwiązania VoIP. Nie jest to dobre podejście, lepiej wykonać całą instalację maksymalnie kompleksowo.

Serwery

Serwery służą dzisiaj przede wszystkim do udostępniania plików i jako lokalna lokalizacja kopii zapasowych danych dla poszczególnych komputerów. Kompleksowa strategia tworzenia kopii zapasowych danych powinna oczywiście uwzględniać komponent znajdujący się poza siedzibą firmy.

Drukarki wielofunkcyjne

Drukarka wielofunkcyjna to niezbędny element wyposażenia biura dla wielu małych firm.
Urządzenia te drukują, kopiują i skanują z dużą szybkością i wysoką rozdzielczością.

To tylko część z listy wyposażenia, które powinno się znaleźć w Twoim biurze, dlatego zachęcamy do pogłębienia tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *