Przeprowadzka domu, mieszkania czy firmy pociąga za sobą koszty. Na jakie wydatki należy się przyszykować?

W sektorze usług jak przeprowadzki Kraków jest miejscem działalności wielu firm, które zapewniają swoim klientom profesjonalną obsługę związaną z przeniesieniem się do nowego lokum. Ile kosztują usługi przeprowadzkowe w Krakowie?

Dlaczego warto wybrać usługi przeprowadzkowe?

Chociaż przeprowadzić można się samemu, to dzisiaj wiele osób korzysta z pomocy zewnętrznych firm. To wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę zakres obowiązków związanych z przenosinami.

Przeprowadzki w Krakowie są zlecane przez wiele osób – właścicieli mieszkań, domów, firm, którym zależy na tym, aby łatwo przenieść się do nowego lokum wraz z całym swoim mieniem. Pracownicy przedsiębiorstwa organizującego przeprowadzki mogą wtedy zająć się wszystkim, co związane z przenosinami – od spakowania mienia aż do posprzątania pozostałych na miejscu odpadków.

Co wpływa na koszty przeprowadzki?

Gdy chodzi o przeprowadzki Krakówjest miastem, w którym można skorzystać z pomocy wielu firm. Każda z nich stosuje także inny cennik usług. Stąd też trudno jednoznacznie wskazać, jakie są koszty usług przeprowadzkowych.

Na cenę przeprowadzki razem z firmą wpływają poniższe czynniki:

  • zakres usługi przeprowadzkowych wybranych przez klienta
  • liczba oraz rodzaj mienia do przeniesienia
  • odległość, jaką firma przeprowadzkowa musi pokonać z mieniem
  • rodzaj samochodu potrzebny do jego przewiezienia
  • liczba pracowników obsługujących przeprowadzkę

Dodatkowo w kalkulacji uwzględnia się także szereg innych, pomniejszych czynników, stąd też koszty zawsze wyliczane są indywidualnie.

Przykładowe ceny usług przeprowadzkowych

Koszty najczęściej kalkulowane są na podstawie liczby godzin poświęconych na przeprowadzkę, rodzaju pojazdu oraz liczby tragarzy. Zaczynają się od około 100 złotych za godzinę, a kończą nawet na 300 złotych za godzinę.

Przeprowadzka w Krakowie w przypadku kawalerki najczęściej rozpoczyna się od około 500 zł wtedy, gdy mienia nie jest dużo i nie ma do przewiezienia gabarytów. Gdy klient chce zlecić przewóz większej ilości mienia, koszty mogą wynieść nawet ponad 1000 zł.

Z kolei kompleksowa przeprowadzka domu jednorodzinnego wraz z usługami jak pakowanie mienia będzie wydatkiem ponad 2000 złotych.

Najwięcej trzeba będzie zapłacić za przeprowadzki zagraniczne, które także wynoszą kilka tysięcy złotych.

Dla usług sektorze przeprowadzki Kraków oraz inne miasta w Polsce mają podobne ceny. Aby sprawdzić koszty, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmą przeprowadzkową.

 

Jeden komentarz w artykule: “Jakie są koszty organizacji przeprowadzki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *