Marketing definiuje się jako funkcję pośredniczącą między rozwojem produktu a zwiększaniem świadomości marki. Jest to termin używany w takich dziedzinach jak reklama, public relations, planowanie mediów, strategia sprzedaży i nie tylko.

W Polsce również istnieje wiele różnych rodzajów kariery dla branży marketingu. Jeśli rozważasz pracę w marketingu, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie rodzaje ofert pracy są dostępne w tej dziedzinie. Od kierownika ds. Mediów społecznościowych po analityka marketingowego – osoby posiadające dyplom z marketingu mają do wyboru liczne opcje kariery w marketingu. Kontynuuj czytanie, aby zapoznać się z listą możliwości kariery w marketingu w kraju oraz aby dowiedzieć się, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Czym jest kariera w marketingu?


Kariera w marketingu może obejmować wiele różnych ról. Te prace w marketingu mogą obejmować stanowiska marketingu internetowego do bardziej tradycyjnych zawodów marketingowych. Gama różnych wyborów wydaje się prawie nieograniczona.

Jak wygląda praca w marketingu?

Twoja rola w firmie może się różnić w zależności od zestawu umiejętności i potrzeb biznesowych. Niektórzy mogą pracować w mediach społecznościowych, gdzie inni mogą przekopywać się przez kod lub wyświetlać reklamy online. Lista wyznaczonych stanowisk może się znacznie różnić w zależności od instytucji.


W zależności od roli, kariera marketingowa może wymagać określonej wiedzy branżowej, takiej jak między innymi zachowania konsumentów, sprzedaż, badania rynku, analiza konkurencji i kreatywność. Doświadczenie jest ważne w tej dziedzinie, ale niektórzy pracodawcy mogą nie zatrudniać osób bez stopni naukowych.

Opcje kariery w marketingu


Jeśli chcesz rozpocząć karierę w marketingu lub reklamie, przejrzyj typy ofert pracy w marketingu na naszej liście poniżej. To tylko niewielka lista wielu różnych opcji, jakie firma może zaoferować dla wykwalifikowanych marketerów.:

-Specjalista ds marketingu

-Menadżer mediów społecznościowych

-Specjalista ds. Optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek

-Email Marketing Manager

-Redaktor treści internetowych

– Analityk Marketingowy

– Koordynator ds. Reklamy

-Menedżer ds. PR

-Dyrektor ds. Marketingu cyfrowego

-Menedżer eCommerce

Jednym z najczęstszych rodzajów zawodów marketingowych jest specjalista ds. Marketingu. Specjalista ds. Marketingu projektuje i tworzy kampanie marketingowe, które wspierają rozwój produktów i usług firmy. Są odpowiedzialni za badanie aktualnych trendów marketingowych i określanie, jakie rodzaje produktów lub usług są poszukiwane przez konsumentów. Specjaliści ds. Marketingu opracowują prezentacje sprzedażowe i dostarczają raporty na podstawie zebranych informacji, takich jak trendy marketingowe, konkurencja, nowe produkty i ceny.

Menedżer ds. Mediów społecznościowych zarządza kampanią marketingową firmy w mediach społecznościowych. Obejmuje to zapewnienie regularnej aktualizacji kont w mediach społecznościowych odpowiednimi treściami i postami. Celem Social Media Managera jest budowanie świadomości marki oraz generowanie leadów czy sprzedaży. Są odpowiedzialni za aktywne angażowanie obserwatorów mediów społecznościowych i wpływowych osób w kanale mediów społecznościowych. Menedżerowie mediów społecznościowych śledzą i raportują trendy i zaangażowanie w mediach społecznościowych i odpowiednio dostosowują swoje działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *