Ściśnięty nerw może powodować nieustanny ból, od dokuczliwego do wyniszczającego, zakłócającego wydajność pracy i jakość życia. Nerwy zazwyczaj płynnie przesuwają się między innymi strukturami w twoim ciele, wysyłając i odbierając wiadomości do i z mózgu. Nerwy mogą zostać uwięzione, gdy inne struktury, takie jak kości, mięśnie lub tkanki łączne, wejdą z nimi w kontakt, powodując bolesne tarcie i ucisk.

Przyczyny nerwobólu

Wiele rzeczy może przyczynić się do ucisku nerwowego, w tym:

– Codzienny stres

– Słaba pozycja do spania

– Zła postawa podczas siedzenia lub stania

-Trauma po wypadku lub kontuzji sportowej

-Nadużywanie mięśni podczas pracy lub ćwiczeń

-Nieefektywna technika podnoszenia

-Nadmierna masa ciała

-Brak formy

Jak złagodzić ściśnięty nerw?

Jeśli uważasz, że twój ból jest spowodowany ściśnięciem nerwu, możesz od razu zrobić kilka rzeczy, aby zmniejszyć nacisk i zmniejszyć ból.

Odpoczywaj i unikaj czynności powodujących ból. Leżenie może pomóc zmniejszyć obciążenie mięśni i stawów, dając nerwom przerwę od nacisku. Należy tymczasowo unikać aktywności takich jak sport lub podnoszenie ciężarów, które często przyczyniają się do ucisku nerwów.

Użyj lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Przepuklina i zapalenie krążka kręgowego mogą wywierać nacisk na korzeń nerwu, powodując ból. Nakładaj torebkę mrożonych warzyw lub okład z lodu bezpośrednio na bolące miejsce na 15 minut w ciągu dnia, aby uśmierzyć ból i zmniejszyć stan zapalny.
Dostosuj swoją postawę. Większa świadomość sposobu, w jaki wyrównujesz swoje ciało podczas stania, siedzenia i chodzenia, może pomóc zmniejszyć napięcie nerwowe. Bądź szczególnie świadomy pozycji głowy i szyi podczas korzystania z urządzeń elektronicznych. Spróbuj umieścić poduszkę między kolanami podczas snu, aby lepiej wyrównać kręgosłup.

Skróć czas spędzany na siedzeniu. Siedzenie przez długie godziny może osłabić mięśnie podtrzymujące kręgosłup, powodując ból nerwów. Spróbuj stanąć przy swoim stanowisku pracy i rób częste przerwy w aktywności. Odpoczywając w domu, spróbuj usiąść na podłodze zamiast garbić się na kanapie.

Zakup matę do ćwiczeń – spory wybór ma do zaproponowania każdy dobry sklep medyczny i poświęć trochę czasu na rozciągnięcie. Ściśnięte nerwy są często spowodowane przez napięte mięśnie i tkankę łączną. Regularne rozciąganie może rozluźnić napięcie tkanek miękkich, zmniejszając nacisk na nerwy. Zrób dodatkowy wysiłek, aby okresowo rozciągać szyję i dolne plecy w ciągu dnia.

Zastosuj ciepło. Gorąca kąpiel lub prysznic albo korzystanie z poduszki grzewczej na ucisk nerwowy może pomóc rozluźnić mięśnie, odciążając nerwy. Dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub naproksen, mogą pomóc uśmierzyć ból i zmniejszyć stan zapalny, dzięki czemu możesz odpocząć. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dawki, ponieważ leki te mogą uszkodzić wątrobę.

Chociaż samoleczenie może tymczasowo złagodzić uszczypliwy ból nerwowy, nie działa na przyczynę. Aby wyeliminować ból u jego źródła, należy zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Kręgarz lub fizjoterapeuta może pomóc w zidentyfikowaniu źródła bólu ucisku nerwowego i zapewnić leczenie, aby wyeliminować go na dobre.

Polecamy:
Jak działa pozycjonowanie lokalne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *