Nie wszyscy na wakacjach stawiają na przyjemne lenistwo i bierny wypoczynek nad basenem lub morzem. Część z wypoczywających lubi odpoczywać w akompaniamencie adrenaliny. Największą przyjemność sprawia im aktywny wypoczynek, który pozwala poczuć adrenalinę płynącą w ich żyłach. Co ciekawe, takiego sposobu wypoczynku można z powodzeniem doświadczyć na wakacjach w Turcji. Nawet wybierając się do najbardziej turystycznego miasta, jakim jest Alanya, można z powodzeniem wziąć udział w świetnej przygodzie i zabawie. Można zrobić sobie doskonały prezent i poczuć się wolnym jak ptak.

Poczuj się wolny jak ptak

Na wakacjach w Turcji możemy poczuć się wolnym jak ptak. To naprawdę niesamowite, ale właśnie w Alanyi znajdziemy wspaniałe warunki, które pozwolą nam na lot na paralotni. Ale jak to? Może ktoś zapytać. Lot na paralotni w Turcji? Czy to możliwe? Czy to bezpieczne? Czy to jest drogie?

Odpowiedź na te pytania jest bardzo prosta. Lot na paralotni w Turcji jest jak najbardziej możliwy. Na dodatek jest to bezpieczna aktywność i nie jest droga. Jeśli dodamy do tego fakt, że podczas wakacji zawsze można liczyć na doskonałą pogodę. No i to uczucie wolności, które towarzyszy nam przez cały lot. I adrenalina, która buzuje w naszych żyłach.

Jak wygląda lot na paralotni w Alanyi?

Wszystko jest bardzo dobrze przygotowane i oczywiście wygodne. Cała nasza przygoda zaczyna się w hotelu. Jesteśmy odbierani spod samych drzwi i jedziemy do bazy paralotniarskiej. Tutaj przesiadamy się do samochodów terenowych i ruszamy na miejsce, z którego rozpocznie się nasz lot. Jak pewnie się już domyślacie, miejsce z którego wystartujemy znajduje się wysoko w górach Taurus. Miejsce startu znajduje się bowiem na wysokości 700 metrów nad poziomem morza. Pod uwagę należy wziąć fakt, że z punktu startu widzimy morze. I robi to ogromne wrażenie.

I teraz rozpoczyna się lot z instruktorem. Lot trwa nawet 30 minut. Dokładny czas lotu zależy od warunków, jakie aktualnie panują. Lądujemy na plaży Kleopatry. Po wszystkim jesteśmy odwożeni do naszego hotelu. Adrenalina buzuje w naszych żyłach jeszcze przez kilka godzin.

Czy taki lot paralotnią jest bezpieczny?

Tutaj odpowiedź jest ponownie bardzo szybka. Lot paralotnia jest bezpieczny, gdyż korzystamy z oferty sprawdzonego biura podroży. Przed startem jesteśmy dokładnie szkoleni i dowiadujemy się jak mamy się zachować w powietrzu. Sprzęt, jaki otrzymujemy, jest oczywiście sprzętem profesjonalnym. I znajdujemy się pod opieką profesjonalnego i doskonale wyszkolonego instruktora, który leci z nami. My musimy tylko skupić się na oglądaniu widoków. Dobrze jest też szybko i sprawnie wykonywać jego polecenia. Ta przygoda jest naprawdę niesamowita. I daje ogromny zastrzyk adrenaliny. Wspomnienia pozostaną z nami na bardzo długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *