Chociaż okablowanie może wydawać się czarno-białą kwestią— albo zapala się światło, albo nie — w rzeczywistości jest to rozległa, współzależna sieć. Obwody, które są bezpieczne, ale źle zaprojektowane, mogą uszkodzić silniki urządzeń i sprzęt elektroniczny, ponieważ dostarczają niewłaściwe natężenie. Kontrolki na nawet częściowo przeciążonych obwodach mogą migotać, gdy urządzenie jest w użyciu, może dojść do wyzwolenia wyłącznika lub przepalenia się bezpiecznika, całkowicie wyłączając obwód. Zatrudnienie doświadczonego elektryka może pomóc w uniknięciu tych problemów.

Jak zatrudnić i znaleźć elektryka?

Elektrycy mają tendencję do specjalizacji. Niektórzy koncentrują się na nowych konstrukcjach, niektórzy tylko na pracach komercyjnych, a niektórzy idą tylko na wizyty serwisowe, aby naprawić wadliwe gniazdka lub wadliwe instalacje. Ci, którzy specjalizują się w przebudowie, opanowali techniki okablowania istniejących domów i dodatków, takie jak przeciąganie przewodów przez wykończone ściany, ocena przepustowości istniejących obwodów i ocena, czy zainstalować dodatkowy panel serwisowy (w którym znajdują się wyłączniki) w celu obsługi zwiększonego zapotrzebowania na energię.

Większość generalnych wykonawców ma krótką listę elektryków, na których można polegać, ale jeśli wykonawca nie może ich polecić, poproś o rekomendację lokalne stowarzyszenie budujących domy lub lokalną firmę dostarczającą energię elektryczną. Pamiętaj, aby powiedzieć im, jaki rodzaj pracy Cię interesuje, aby mogli odpowiednio dopasować profesjonalistę do pracy.

Podczas rozmowy z elektrykiem poproś o kopię jego licencji oraz dowód ubezpieczenia. Upewnij się, że oba są aktualne – elektryk gdansk wykonujący typowe prace związane z przebudową mieszkaniową powinien posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla siebie i swojej załogi. Jeśli wszystko wydaje się nie pasować, sprawdź referencje i przejrzyj poprzednią pracę.

Kwalifikacje elektryka

Znalezienie wykwalifikowanego elektryka jest łatwiejsze niż znalezienie odpowiedniego stolarza lub hydraulika. Możesz założyć pewien poziom kompetencji, gdy elektryk pokaże ci swoją licencję. W przypadku dużych prac remontowych, takich jak dobudowy lub remonty całego domu, elektrycy pracują na podstawie planów wygenerowanych przez projektanta lub architekta. Plany pokazują lokalizacje gniazd i przełączników oraz typy opraw etykiet, takie jak świetlówki i żarowe. Często plany elektryczne są sporządzane na długo przed wyborem opraw oświetleniowych, więc będziesz musiał je dostarczyć. Aby uniknąć nieporozumień, dowiedz się, kiedy elektryk będzie ich potrzebował.

Jeśli chodzi o budżetowanie kosztów wyposażenia, podczas zakupów będziesz pracować z naddatkiem na oświetlenie. Jest to kwota, której nie można przekroczyć w budżecie podczas planowania wszystkich potrzeb związanych z oświetleniem. Podobnie jak w przypadku każdego projektu przebudowy, jeśli przekroczysz limit podczas zakupów, wykonawca obciąży Cię rachunkiem za wydaną dodatkową kwotę (nadmiar).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *