Istnieje wersja Amazon przeznaczona wyłącznie dla firm – dużych lub małych – które chcą mieć większą kontrolę nad swoim doświadczeniem w zakupach. Nazywa się Amazon Business.

Rejestracja jest bezpłatna i zawiera unikalny zestaw funkcji, które organizacje, przedsiębiorcy i startupy mogą uznać za przydatne, takie jak konta dla wielu użytkowników i rabaty ilościowe. Amazon Business oferuje również członkostwo Business Prime, które za roczną opłatą odblokowuje dodatkowe korzyści dla subskrybentów – podobnie jak zwykli użytkownicy Amazon mają Amazon Prime.


Jeśli chcesz zapewnić swojemu zespołowi dostęp do setek milionów produktów biznesowych na rynku Amazon, ale z możliwością ustawiania limitów wydatków, monitorowania zakupów, uzyskiwania dostępu do rabatów cenowych przy zakupach wieloczęściowych, dostaw palet i nie tylko, musisz zostać zarejestrowanym użytkownikiem Amazon Business.

Co to jest Amazon Business?


Amazon Business to rynek dla firm każdej wielkości. Wygląda i działa bardzo podobnie do zwykłego Amazon – z tą różnicą, że oferuje dostęp do „setek milionów” produktów biznesowych od „setek tysięcy” sprzedawców biznesowych, według Amazon. Został uruchomiony wiosną 2015 r., A do 2018 r. Amazon powiedział, że generuje już 10 miliardów dolarów rocznej sprzedaży.


W przypadku Amazon Business należy pamiętać, że ma funkcje i korzyści dostosowane do potrzeb firm. Na przykład, jeśli utworzysz darmowe konto, będziesz mógł przeglądać szeroki wybór przedmiotów, które mogą być dostępne po specjalnych cenach, jeśli zostaną zakupione hurtowo. Możesz nawet utworzyć konto dla wielu użytkowników, aby członkowie Twojego zespołu mogli dokonywać zakupów.

Gdzie jest dostępny Amazon Business?


Amazon Business jest teraz dostępny dla zarejestrowanych firm w następujących krajach:

-UK
-Niemcy
-Francja
-Włochy
-Hiszpania
-Japonia
-Indie

Jak działa Amazon Business?


Nie ma frontowej witryny sklepowej Amazon Business – nie możesz wprowadzić adresu internetowego w przeglądarce, aby go zobaczyć. Musisz tutaj utworzyć darmowe konto, a następnie zalogować się, aby wyświetlić Amazon Business i wszystkie dostępne za jego pośrednictwem przedmioty. Istnieje również niewielka potrzeba uczenia się, ponieważ Amazon Business wygląda i działa prawie identycznie jak zwykły Amazon.


Konto i ustawienia biznesowe

Zaloguj się na swoje bezpłatne konto Amazon Business, a w rogu strony możesz kliknąć swoje imię i nazwisko, aby uzyskać dostęp do rozwijanego menu z ustawieniami konta. Użytkownicy Amazon Business otrzymują dodatkowe ustawienia, takie jak ustawienia biznesowe (dodawanie członków, konfigurowanie przepływów pracy, zarządzanie opcjami płatności i wprowadzanie informacji o zwolnieniu z podatku), analityka biznesowa (zobacz raporty, faktury i szczegóły pozycji) oraz możliwość zarządzaj dostawcami (wyszukuj i zapisuj preferowanych dostawców).

Warto więc się tym zainteresować, zwłaszcza jeśli interesują Cię możliwości biznesowe na zagranicznych rynkach, jak Niemcy, czy Wielka Brytania oraz wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *