Droga jest zawsze nieprzewidywalna – wypadek może się zdarzyć każdemu kierowcy w dowolnym momencie. Bez względu na to, jak dobrym samochodem jeździsz lub jak ostrożnym jesteś kierowcą, zawsze istnieje ryzyko, że będziesz uczestniczyć w wypadku lub Twój pojazd się zepsuje i będzie Ci potrzebna laweta Świecko 24h. Większość ludzi ma pomysł, co zrobić, jeśli nie doświadczyli jeszcze problemów z samochodem na drodze. Ale co, jeśli spotkasz innego kierowcę, który ma problemy na drodze? Niezależnie od tego, czy jest to prosta awaria, czy poważniejszy wypadek samochodowy, są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc.

Poniżej wskażemy właśnie na te najlepsze rzeczy, które możesz zrobić, gdy zobaczysz innego kierowcę, który potrzebuje pomocy drogowej.

Oceń sytuację

Awarie drogowe zmuszają nas do szybkiego myślenia, aby upewnić się, że podjęto właściwe działania, dlatego warto spróbować jak najlepiej ocenić sytuację. Jeśli oznacza to spowolnienie i zatrzymanie się, zrób to, jeśli droga na to pozwala, w przeciwnym razie możesz poczekać, aż będzie można bezpiecznie zjechać, i podjąć odpowiednie działania. Na przykład, jeśli kierowca ma podniesioną maskę i wygląda na to, że ma do czynienia z klasycznym problemem z samochodem, prawdopodobnie nie będziesz musiał podejmować tego samego działania, jakby to miało miejsce, gdyby chodziło o ratunek dla samochodów z poważnymi uszkodzeniami. Zadzwoń pod numer 911 tylko wtedy, gdy sytuacja wydaje się poważna – czasami ludzie potrzebują tylko lawety!

Podejdź ostrożnie

Pamiętaj, pobocza dróg są niezwykle niebezpieczne, nawet jeśli wydają się być bardzo ciche, zwłaszcza podczas jazdy nocą lub przy złej pogodzie. Więc jeśli chcesz pomóc, musisz ostrożnie podejść do kierowcy. Upewnij się, że widzą, jak zbliżasz się do pojazdu, i zawsze zwracaj uwagę na otoczenie, gdy wychodzisz z pomocą. Rozpędzający się samochód może przejechać obok i spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć, dlatego pomagając na poboczu zawsze należy zachować czujność i ostrożność.

Wezwij pomoc drogową

Większość problemów na drogach będzie wymagała pomocy lawety, jeśli sytuacji nie możesz rozwiązać Ty i kierowca. Na przykład, jeśli nie możesz ponownie uruchomić samochodu, będziesz potrzebować pomocy profesjonalisty. Pojazdowi może nawet nie być potrzebne holowanie Świecko ponieważ kierowcy lawety mogą pomóc w różnych problemach z samochodami i ewentualnie naprawić je na poboczu drogi. Jest to zawsze najkorzystniejszy sposób postępowania, więc możesz pomóc, dzwoniąc po lokalną pomoc drogową, jeśli kierowca utknie w miejscu.

Uspokój kierowcę i opanuj sytuację

Radzenie sobie z problemami z samochodem na poboczu drogi jest zawsze stresujące, więc możesz pomóc w tej sytuacji, próbując uspokoić kierowcę i pomóc mu w ustaleniu, co robić dalej. Osieroceni na drodze kierowcy mają tendencję do odczuwania stresu i niepokoju z powodu ich aktualnej sytuacji, więc staraj się ich uspokoić i pomóc im jasno myśleć. To już samo w sobie jest naprawdę dużą pomocą, nawet jeśli nie możesz zrobić nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *