Dzięki technologii druku termotransferowego termotransferowa głowica drukująca dostarcza ciepło do taśmy, które to ciepło topi atrament na materiale, tworząc pożądany obraz. Atrament jest wchłaniany, dzięki czemu obraz staje się częścią nośnika. Termotransfer tworzy wysokiej jakości obraz, doskonały do ​​skanowania kodów kreskowych.

Istnieje również bezpośredni druk termiczny i ma pewne zalety termotransferu w niektórych zastosowaniach, jeśli nadal próbujesz zdecydować, która technika drukowania jest najlepsza dla twoich potrzeb, ten artykuł jest pomocnym tutorialem, a dodatkowych informacji możesz szukać tutaj: https://ribbonttr.com/baza-wiedzy-kalki-termotransferowe/.

Szybkie fakty dotyczące korzystania z druku termotransferowego

  • Kalki termotransferowe dają lepsze i trwalsze efekty.

  • Druk o wyższej jakości, można używać koloru, lepszy kod kreskowy.

  • Kalki ribbon to więcej opcji i rozmiarów materiałów.

  • Narażenie na chemikalia, wodę, trudne warunki nie ma znaczenia.

  • Opłacalne, taśmy termotransferowe Wrocław mogą być bardziej produktywne.

Drukarki termotransferowe mogą akceptować większą różnorodność nośników do drukowania niż bezpośrednie etykiety termiczne. Może drukować na nośnikach, w tym na papierze, papierze poliestrowym, papierze syntetycznym i materiałach polipropylenowych, do wszystkich rodzajów zastosowań i środowisk. Drukarki termotransferowe poprzez kalki termotransferowe Wrocław mogą tworzyć wyjątkowo trwałe etykiety produktów, etykiety certyfikatów, etykiety na półki i aktywa, oprócz zwykłych etykiet, przywieszek i biletów.

Wybierając odpowiednią kombinację materiału wierzchniego i taśmy, a także odpowiednie kleje, użytkownicy mogą tworzyć wysokiej jakości etykiety odporne na ekstremalne temperatury, doskonałe do archiwizacji i przechowywania, istnieją nawet materiały, które wytrzymują mróz -40 ° temperatury kriogeniczne, a nawet ekstremalne temperatury. Materiał etykiety termotransferowej może być wystawiony na działanie światła ultrafioletowego, wody i chemikaliów oraz innych warunków środowiskowych. Kalki termotransferowe dają im tę odporność.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Najpopularniejsze zastosowania termotransferu obejmują: etykietowanie i identyfikację produktów, śledzenie próbek i plików, tagowanie zasobów, etykiety certyfikacyjne oraz zastosowania na zewnątrz, np. w szkółkach, beczkach chemicznych i rolnictwie. Druk termotransferowy doskonale nadaje się do długotrwałego przechowywania i archiwizacji poprzez kalki ribbon i ich wielkie możliwości.

Wybór odpowiedniej taśmy termicznej również ma znaczenie. Zwłaszcza jeśli drukujesz w kolorze lub potrzebujesz specjalnych właściwości do obsługi chemikaliów, rozpuszczalników, światła UV i ścierania. Dla przykładu, taśmy termotransferowe Wrocław woskowe są używane do drukowania na etykietach papierowych i są bardzo powszechne. Mogą drukować wysokiej jakości obrazy, które mogą trwać przez wiele lat, jeśli są przechowywane w odpowiednim stanie: kalki termotransferowe Wrocław drukowane woskiem muszą pozostać suche i są bardzo wrażliwe na materiały ścierne, chemikalia i oleje, które mogą powodować zużycie lub topienie tuszu woskowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *