Utknięcie na drodze nie jest dla nikogo przyjemnym doświadczeniem i często może być dość niebezpieczne. W takich sytuacjach warto jak najszybciej skorzystać z pomocy drogowej, czasem nawet konieczne jest holowanie Świecko. Niestety, twoje chwile zagrożenia są doskonałą okazją dla oszustów którzy mogą chcieć wykorzystać twoją sytuację. Istnieje wiele oszustw związanych z pomocą drogową, których ofiarami padają każdego roku, myśląc, że otrzymują potrzebną pomoc.

Jednak w rzeczywistości dodatkowo narażają się na bóle głowy i kłopoty. Oto kilka oszustw związanych z pomocą drogową, na które nigdy nie powinieneś się nabrać.

Usługa niezamawiana

Jeśli utkniesz na drodze i pojawi się nieoznakowany, niezamówiony samochód holowniczy, który zaoferuje ci pomoc, zdecydowanie zalecamy, abyś nie przyjmował tej pomocy. Bez względu na to, jak przypadkowo może się to wydawać, może to być jedno z najstarszych oszustw związanych z pomocą drogową. Każda pomoc drogowa Świecko naprawa w wypadku może wydawać się cudem, ale jeśli nie wezwałeś firmy holowniczej na miejsce zdarzenia, najprawdopodobniej jest to oszustwo. Jest to szczególnie ważne, jeśli na lawecie nie ma oznakowania. Zaleca się, aby zawsze dzwonić do renomowanego serwisu holowniczego.

Niekompletna / niedokładna wycena

Wycena kogoś do pomocy drogowej, a następnie ustalenie szeregu opłat i prowizji za usługi to kolejne oszustwo związane z pomocą drogową, na które nigdy nie powinieneś się dać. Upewnij się, że Twoja wycena zawiera pełną cenę holowania, w tym paliwo i przebieg, a także wszelkie opłaty serwisowe. Nie zapomnij o tym, by mieć to na piśmie.

Niekompletna dokumentacja

Kiedy przyjedzie laweta, zbierz wszystkie dokumenty do swoich akt. Nie pozwól im holować pojazdu, jeśli dokumenty są niekompletne. Zaleca się zażądanie wydrukowanej faktury zawierającej opłaty za holowanie, a także inne opłaty. Upewnij się, że oznakowanie na dokumentach zgadza się z oznaczeniem na lawecie.

Firma holownicza z jednym miejscem holowania

Zaleca się unikanie współpracy z firmą holowniczą, która holuje tylko do jednego miejsca docelowego. Często firmy te holują tylko do określonego warsztatu samochodowego, co oznacza, że ​​będziesz na łasce wszelkich dodatkowych opłat, które mogą pochodzić z tego warsztatu lub samej usługi holowniczej.

Firma holownicza nie rozpoznaje programów pomocy drogowej

Nie współpracuj z firmą holowniczą, która nie uznaje programów pomocy drogowej. Firmy holownicze, które oferują usługi wyłącznie za gotówkę, mają swoje cele, ale jeśli masz plan konserwacji drogowej i potrzebujesz holowania awaryjnego, zaleca się współpracę z firmą, która będzie honorować wybrany wcześniej przez Ciebie program. Jeśli firma holownicza nie akceptuje go ani żadnego innego programu pomocy drogowej, prawdopodobnie nie posiada uprawnień lub nie spełnia standardów branżowych.

To, że zepsuje się Twój pojazd i utkniesz na poboczu drogi, nie oznacza, że musisz być bezbronny. Postępuj zgodnie z wyżej wymienionymi wskazówkami, aby uniknąć pomocy drogowej skorej do oszustw związanych z holowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *