Prawdopodobnie ubezpieczyłeś swój dom przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, takimi jak włamanie lub pożar. Ale czy myślałeś o tym, co byś zrobił, gdy twój samochód zepsuje się, gdy będziesz daleko od domu?

Jeśli posiadasz starszy pojazd, zakup planu pomocy drogowej w tym holowanie Słubice byłby świetnym pomysłem. Ale nowsze modele samochodów również nie są odporne na problemy z samochodem. Na szczęście istnieją ubezpieczyciele komunikacyjni, którzy zapewniają tego rodzaju pomoc w nagłych wypadkach w ramach swojego ubezpieczenia. Przeczytaj więcej o przeglądach ubezpieczeń, a zobaczysz, że każda polisa zawiera to niezbędne włączenie.

Usługi drogowe, z których możesz skorzystać

Zakres pomocy drogowej różni się w zależności od firmy. Istnieją jednak funkcje powszechnie dostępne dla objętych usługą pojazdów. Spójrzmy co najczęściej taka popularna pomoc drogowa Słubice naprawa może zawierać.

Dostawa paliwa – jeśli podczas jazdy w Twoim samochodzie kończy się paliwo, możesz uzgodnić z ubezpieczycielem, że wyśle ​​technika do Twojej lokalizacji. Napełnią Twój pojazd na tyle, aby dostać się na lokalną stację benzynową w celu zatankowania. Koszt paliwa, którego potrzebujesz, nie jest pokrywany, ale większość usług pomocy drogowej zapewnia pewną ilość paliwa za darmo.

Niezależnie od tego, czy zgubiłeś klucz, zostałeś skradziony, czy nie masz dostępu do samochodu, pomoc drogowa pomoże Ci odblokować drzwi samochodu. W zależności od warunków Twojej polisy, Twój ubezpieczyciel może częściowo lub w całości pokryć koszty podróży i opłatę serwisową ślusarza.

Pomoc w przypadku przebicia opony? Tak! Kiedy zostaniesz unieruchomiony przez przebitą oponę, przyjedzie do Ciebie specjalista i wymieni przebitą oponę. Usługodawcy zazwyczaj nie mają przy sobie opon. Ale zastąpią oponę taką, jaką masz zapasową.

Holowanie i usuwanie pojazdów. Jeśli Twój samochód nie może się uruchomić z powodu usterki mechanicznej, Twój ubezpieczyciel wyśle ​​lawetę, aby zawieźć Twój pojazd do pobliskiego akredytowanego mechanika lub warsztatu naprawczego. Twój ubezpieczyciel może również połączyć się z wykonawcą, aby pomóc Ci odzyskać samochód za pomocą dźwigu, jeśli przewrócił się lub spadł ze zbocza. Porozmawiaj ze swoim agentem ubezpieczeniowym, jeśli istnieją dodatkowe limity. Być może będziesz musiał zapłacić dodatkowo, jeśli utkniesz dalej niż 50 lub 100 km od najbliższej stacji paliw.

Rozładowany akumulator – szybki start lub wymiana. W każdej chwili mogą wystąpić rozładowane baterie. Dzięki ubezpieczeniu w zakresie pomocy drogowej technik serwisowy zostanie wysłany, aby szybko uruchomić rozładowany akumulator. Jednak szybkie uruchomienie samochodu nie zawsze może rozwiązać ten problem. Chociaż większość ubezpieczycieli nie pokrywa kosztów wymiany akumulatora, pomogą Ci w zorganizowaniu połączenia z najbliższym sprzedawcą.

Jak widać – pomoc drogowa to świetny pomysł. Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego warto wybrać polisę ubezpieczeniową obejmującą pomoc drogową, już znasz korzyści, jakie możesz czerpać z tej usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *