Trychologia to termin używany do leczenia włosów i skóry głowy w kwestiach wypadania włosów, łysienia, swędzenia i innych. To naukowe badanie włosów i skóry głowy. Pochodzi od greckiego słowa „trichos”, które oznacza „włosy” i przyrostka oznaczającego „badanie”. Jest to termin medyczny odnoszący się do badania włosów (i skóry głowy) i wszystkich powiązanych zagadnień.

Dziedzina trychologii czyni cię ekspertem, zwanym trychologiem. Osoba, która ukończyła formalną edukację w zakresie trychologii i posiada certyfikat może wykonywać zawód trychologa i leczyć problemy ludzi. Nie musisz poświęcać kilku lat życia, by osiągnąć taki poziom! Zdobycie tytułu ułatwi Ci Akademia Kosmetologii zapraszając do Rocznej Szkoły Online: https://akademiakosmetologii.com/pl/c/Roczna-Szkola-Online/303. Pani Violeta Czerwonka inicjatorka takiego rozwiązania zadbała o wszystko, dlatego warto poznać osobiście ten jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na karierę w trychologii. Warto dodać, że można w Akademii kształcić się też na 20 innych kierunkach – nie tylko się ucząc, ale też zdobywając niezbędne certyfikaty.

Zdecydowałeś się na karierę trychologa?

Będziesz zajmował się nie tylko wypadaniem włosów, ale także leczeniem, a także sposobami zapobiegania innym problemom włosów i skóry głowy, takim jak suchość, przetłuszczanie się, swędzenie i inne problemy, przez które mogą przechodzić ludzie.

Trycholog specjalizuje się w problematyce włosów i skóry głowy. Trychologia, podobnie jak inne specjalności naukowe, podchodzi do leczenia holistycznie, co polega na uwzględnieniu stylu życia, diety i dobrego samopoczucia jako całości, a także występujących objawów.

Dlaczego trychologia jest ważna?

Znajomość budowy włosów i skóry głowy stanowi podstawę do zrozumienia ich funkcji. Zdrowe struktury oraz prawidłowe funkcjonowanie włosów i skóry głowy pomagają trychologom, gdy to nastąpi, rozpoznać stan chorobowy.

Warunki włosów zwykle zaczynają się od skóry głowy. Jeśli skóra głowy nie wykonuje swojej pracy prawidłowo, mogą wystąpić pewne przeszkody w prawidłowym wyrastaniu włosów, a efektem końcowym może być wypadanie lub łamanie włosów. Łysienie należy do tej kategorii.

Nie leczy się jednak problemów ze skórą głowy, takich jak łupież, który wpływa jedynie na włosy jako objawy wtórne.

Jak trychologia może Ci pomóc?

Kiedy dostrzegasz problem z włosami, szukasz rozwiązania na poziomie włosów. Twoja skóra głowy jest brakującym ogniwem – pielęgnacja skóry głowy jest jednakowa, jeśli nie ważniejsza. Pomaga skorygować problemy ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Możesz mieć większy wpływ na zdrowie swoich włosów, docierając do źródła problemu na poziomie skóry głowy.

Zdrowa skóra głowy ostatecznie oznacza zdrowsze włosy.

Trychologia może zapobiegać wypadaniu włosów i problemom ze skórą głowy wraz z korektą włosów i skóry głowy. Teraz, gdy trycholog odkrywa zdrowie swoich włosów i skóry głowy, może stworzyć protokół, który znacznie zmniejszy problemy związane ze skórą głowy, zanim się zaczną.

Artykuł przygotowano wspólnie z portalem kosmetolog Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *