Bądźmy szczerzy: dyskusja na temat tego, czy „ekologizacja” rzeczywiście powinna być priorytetem w branży hotelarskiej, dobiegła końca. Jest to priorytet i musi być priorytetem z wielu powodów, w tym lojalności klientów, oszczędności kosztów i, co najważniejsze, wpływu na środowisko.

Hotele i obiekty noclegowe są ogromnym źródłem zużycia zasobów i marnotrawstwa, i chociaż inicjatywy ekologiczne pojedynczego hotelu mogą nie przynieść wymiernej różnicy w ogólnym planie rzeczy, zastanów się, co by się stało, gdyby każda z tych nieruchomości dokonała choćby jednej z wymienionych zmian poniżej.

Ekscytujące, prawda? Twój hotel może rzeczywiście odegrać rolę w ochronie środowiska, a oto kilka sposobów, aby to zrobić!

1. Zainstaluj technologie oszczędzania energii

Szacuje się, że 75% wpływu hoteli na środowisko może być bezpośrednio związane z nadmiernym zużyciem, w tym zużyciem energii. Instalowanie energooszczędnych technologii, takich jak urządzenia, oświetlenie oraz systemy ogrzewania i chłodzenia, może mieć wpływ zarówno na środowisko, jak i na wyniki finansowe Twojego hotelu.

2. Postaw na recykling

Kolejny ogromny wpływ branży hotelarskiej na środowisko jest spowodowany ilością odpadów hotelowych. Nadszedł czas na recykling i nie mówimy tylko o używaniu serwetek z materiału zamiast papieru.

Przykładem może być tutaj jeden z hoteli w Toronto, który przetwarza poplamione obrusy na serwetki, fartuchy szefa kuchni i krawaty, podczas gdy inne hotele wytwarzają torby z materiału z przestarzałych prześcieradeł. Są to inicjatywy, które w praktyce mogą przynieść długofalowe zmiany.

www.wiesiolka.pl

3. Zachęcaj gości do bycia eko

Umieść karty w każdym pokoju, prosząc gości o wyłączenie światła, gdy wychodzą, lub ponowne użycie ręczników, jeśli to możliwe. Zapewnij gościom łatwy dostęp do pojemników na surowce wtórne i upewnij się, że znają Twoje ekologiczne programy. Kiedy goście zauważą, że Twój hotel stara się pomóc środowisku, na ogół będą chcieli również też się do tego przyczynić. Dla tych hoteli, które chcą zrobić jeszcze więcej, zachęcamy rozważyć możliwość zaproponowania wypożyczenie rowerów gościom.

4. Rozpocznij kompostowanie

Coraz więcej hoteli zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z kompostowania odpadów spożywczych, zamiast je wyrzucać. Jest to nie tylko popularna i dobrze znana inicjatywa ekologiczna, która zrobi wrażenie na gościach, ale może zaoszczędzić pieniądze hotelu na kształtowaniu krajobrazu, ponieważ kompostowane odpady mogą być używane jako nawóz organiczny.

5. Oszczędzaj wodę

Hotele mogą oszczędzać wodę na wiele sposobów: zainstalowanie rozdzielaczy napełniania zbiorników toaletowych w starszych toaletach może zaoszczędzić około 3/4 l wody na jedno spłukanie. Przejście na pralki o niskim zużyciu wody może zaoszczędzić do 80% zużycia wody w hotelu. Udostępnianie gościom stacji wody może zniechęcić do korzystania z wody butelkowanej. Postępuj zgodnie z przykładami z innych hoteli, które już wdrożyły inicjatywy oszczędzania wody. Na przykład są hotele które reagują na warunki suszy, podejmując natychmiastowe wysiłki na rzecz oszczędzania większej ilości wody.

Jeden komentarz w artykule: “Prowadzisz hotel? Zobacz, co możesz zrobić dla środowiska!”
  1. Ok, rozpoczęcie roku w szkole zbliża się wielkimi krokami. Czy ktoś z Was, tak jak ja wszystkie zakupy szkolne jak zwykle zostawił na ostatnią chwilę? Jakich https://lampoteka.pl/lampy-biurkowe używają Wasze dzieci w pokojach? Podobno rodzaj emitowanego światła ma duże znaczenie, jakie są najlepsze żarówki do takich lampek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *