Istnieje duża szansa, że jakiś sprzęt na terenie Twojej firmy jest gotowy na awarię. Może nawet zawieść się katastrofalnie! Chociaż prawdą jest, że sprzęt pneumatyczny jest znacznie bardziej niezawodny niż sprzęt elektryczny lub hydrauliczny, nadal wymaga konserwacji. Jeśli dopuściłeś się zaniedbania, jeśli chodzi o konserwację, wkrótce możesz mieć wypadek.

Większość firm używających narzędzi pneumatycznych prawdopodobnie z jakiegokolwiek powodu zaniedbuje konserwację. Może być trudno znaleźć czas z napiętego harmonogramu, aby przejrzeć poszczególne złącza i sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Niemniej jednak konieczna jest konserwacja, aby zapewnić płynną pracę maszyn pneumatycznych przez wiele lat. Dlatego warto też zapamiętać adres https://pneumatig.eu/zlacza-pneumatyczne.html – to tam można liczyć na zakup naprawdę wysokiej jakości złączek.

Dzisiejsi producenci działający w branży pneumatycznej gdy tylko mogą upewniają się, że posiadają mnóstwo części zamiennych i innych akcesoriów, których potrzebujesz, aby urozmaicić aktualnie montowany sprzęt.

Najlepszy czas na sprawdzenie sprzętu to teraźniejszość.

Sprawdź, czy wszystko jest w porządku, a następnie zapoznaj się z katalogiem produktów ulubionego producenta, jeśli potrzebujesz części zamiennych. Jeśli nie jesteś pewien, jak najlepiej sprawdzić maszyny w warsztacie, zapoznaj się z naszą listą wskazówek. Poprosiliśmy ekspertów i zebraliśmy wszystkie najważniejsze wskazówki, które nam dali w jednym miejscu.

Wskazówki dotyczące utrzymywania płynnej pracy maszyn pneumatycznych

Być może najważniejszą wskazówką podczas pracy z urządzeniami pneumatycznymi jest upewnienie się, że system jest całkowicie wyłączony przed rozpoczęciem inspekcji lub jakichkolwiek prac konserwacyjnych. Chociaż możesz pomyśleć, że wszystko, co musisz zrobić, zajmie tak mało czasu, że nie musisz wyłączać urządzeń, zawsze powinieneś ze względów bezpieczeństwa. Może wydawać się to marnotrawstwem, ale może poważnie zapobiec wypadkom.

Zawsze sprawdzaj, czy obwód powietrza jest prawidłowo zmontowany. Jeśli masz schemat, upewnij się, że gotowy produkt pasuje do schematu. Sprawdź swoje plany za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany w obwodzie. Gdy znajdziesz przecieki, pamiętaj o wymianie wadliwych elementów. Niewielka konserwacja zapobiegawcza w dniu dzisiejszym pozwoli Ci upewnić się, że jutro nie będziesz musiał wykonywać dużej ilości pracy.

Używaj tylko otworów zaworów, które pasują do rodzaju sprzętu, z którym pracujesz. Jeśli masz jakieś wątpliwe urządzenia podłączone do obwodu, upewnij się, że wymieniłeś je na części zamienne ze sklepów w warsztacie.

Sprawdź, czy wszystkie zawory i połączenia są czyste i nie miały kontaktu z nadmierną ilością wilgoci. Części ze stali nierdzewnej mogą być bardzo nadużywane, ale nawet najmocniejsze komponenty mają swoje ograniczenia. Spójrz na swój manometr. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz sprzętu, który zawiera siłowniki liniowe lub chwytaki pneumatyczne.

Jeden komentarz w artykule: “Zaniedbujesz konserwację narzędzi pneumatycznych? Czas to zmienić!”
  1. Bardzo dziękuję za ciekawe informacje zawarte w tym artykule. Ze swojej perspektywy mogę dodać, że bardzo przydatne w wielu branżach są odpowiednie elektronarzędzia. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym możliwe jest tworzenie niezwykle zaawansowanych urządzeń. Jako przykład może posłużyć na przykład łuparka do drewna https://domitech.pl/luparka-do-drewna. Łuparka do drewna to urządzenie, które stało się nieodzownym narzędziem dla wielu gospodarstw domowych, zwłaszcza w obszarach, gdzie opał drewniany jest popularny. Urządzenie to, znane również jako rozłupiarka, jest zaprojektowane do rozłupywania kłód drewna na mniejsze, łatwiejsze do obsługi kawałki, co jest szczególnie przydatne w przygotowaniu drewna na opał. To oczywiście tylko jeden przykład. Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu bloga :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *